<< powrót do listy wszystkich nagrzewnic
<< powrót do pełnej oferty

 

NAGRZEWNICE MAC

Informacja szczegółowa

 

Piec grzewczy typu MAC przeznaczony jest do szybkiego i ekonomicznego grzania warsztatów (szczególnie samochodowych) oraz magazynów, małych hal, itp. Moc cieplna ok. 17 KW pozwala na efektywne grzanie pomieszczeń o powierzchni 100-120 m2 i wysokości ok. 4m czyli kubaturze 450-500m3.

Urządzenie jest piecem wieloolejowym spalającym oleje: opałowe, roślinne, syntetyczne, mineralne, a także oleje silnikowe (oraz jego mieszaniny), maszynowe, przekładniowe, hydrauliczne i turbinowe. Wybór oleju jaki spalany jest w piecu zależy od użytkownika.

Kontrolne badania cieplne wykonało Laboratorium Badań Urządzeń Grzewczych Fundacja Mała Energetyka w Katowicach. Wyniki pomiarów potwierdzają bardzo dobrą jakość spalania oraz niewielką emisję CO, NOx i SO2.

Kocioł grzewczy zabezpieczony jest przed nadmiernym nagrzaniem poprzez termostat samoczynnie ograniczający dopływ oleju do kotła oraz sondę PT 1000, która wyłącza piec w momencie osiągnięcia temperatury 300°C przez czujnik sondy, o czym informuje szybkie miganie diody LED. Wentylator nawiewu samoczynnie włącza się dopiero wówczas, gdy górna część pieca osiąga ok. 40°C, a wyłącza się po odcięciu paliwa i całkowitym schłodzeniu. Spaliny odprowadzane są rurą dymową o średnicy 130 mm – na zewnątrz pomieszczenia.

 
DANE TECHNICZNE:  

MODEL:
MAC na olej opałowy
Moc
17,00 kW
Zakres mocy
8,00 - 17,00 kW
Zużycie oleju
0,8 – 1,6 l/h
Średnica czopucha
130 mm
Wymiary pieca - wys. x szer. x głęb.
1250 mm x 600 mm x 750 mm
Waga
ok. 70 kg
Zasilanie
prąd zmienny 220V (20W)
 
 

<< powrót do listy wszystkich nagrzewnic
<< powrót do pełnej oferty
 

Projekt witryny, wykonanie i administracja - EXE, Katarzyna Włodarczyk
Copyrights 2015 © TEC