NAGRZEWNICE

 


 NAGRZEWNICE WIELOPALIWOWE:

Nagrzewnice NS

Nagrzewnice NS są niezastąpionym źródłem ciepła w każdym obiekcie użytkowym: w warsztacie samochodowym, hali produkcyjnej, hali magazynowej itd. Mogą też być wykorzystywane jako moduł grzewczy w systemie kanałowym wentylacji mechanicznej. Nagrzewnicę NS wyposażono w prostą w obsłudze i niezawodną automatykę, która uruchamia urządzenie, gdy temperatura wewnątrz obiektu spadnie poniżej zadanej wartości. W nagrzewnicach NS zastosowano wentylator  promieniowy, który umożliwia podłączenie urządzenia do instalacji kanałów wentylacyjnych i rozprowadzenie ciepłego powietrza równomiernie w obiekcie. Wylot ogrzanego powietrza z urządzenia pozostawiono wolny, aby użytkownik mógł sam zaaranżować wylot wg potrzeb.

Zachęcamy również do zapoznania się naszą ofertą kotłów wieloolejowych Fornax.

Produkowane przez nas PALNIKI CBW odznaczają się, wśród innych tego typu oferowanych urządzeń na rynku, wyjątkową stabilnością pracy. Obsługa urządzenia jest prosta a łatwość ustawienia i regulacji płomienia powoduje, iż palnik trudno rozregulować tak, aby uniemożliwić jego uruchomienie. Niezwykle ważną cechą palników CBW jest także zamknięta i szczelna budowa drogi olejowej i podgrzewacza, co eliminuje problem rozprzestrzeniania się zapachu oleju w pomieszczeniach budynku.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnice HP-115 i HP-125

Nagrzewnica na olej uniwersalny typu HP-125 oraz HP-115 przeznaczona jest do ogrzewania pomieszczeń przemysłowych nieobjętych systemem centralnego ogrzewania takie jak piwnice, garaże, warsztaty, serwisy samochodowe, hale przemysłowe, magazyny, budynki inwentarskie itp.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnice MAC

Piec grzewczy typu MAC przeznaczony jest do szybkiego i ekonomicznego grzania warsztatów (szczególnie samochodowych) oraz magazynów, małych hal, itp. Moc cieplna ok. 17 KW pozwala na efektywne grzanie pomieszczeń o powierzchni 100-120 m2 i wysokości ok. 4m czyli kubaturze 450-500m3.

 >> powrót na górę >>


NAGRZEWNICE GAZOWE ROBUR:

Nagrzewnice Robur M oraz M2V

Gazowe nagrzewnice powietrza Robur M oraz M2V są urządzeniami gazowymi z palnikiem atmosferycznym i wentylatorem wyciągowym spalin. Nagrzewnica jest wyposażona w wentylator osiowy lub promieniowy powietrza obiegowego. Nagrzewnica M (jeden stopień mocy palnika i prędkości wentylatora) stosowana jest do ogrzewania powietrznego obiektów takich jak hale przemysłowe, sportowe, magazyny, warsztaty, itp. Nagrzewnica M2V posiada dwa stopnie mocy palnika i dwa biegi wentylatora, co pozwala jej pracować jeszcze ekonomiczniej i gdy zachodzi potrzeba dużo ciszej. M2V Znajduje zastosowanie dla dużych kubatur, w których dużą rolę odgrywa cicha praca np. kościoły, salony sprzedaży itp.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnice ROBUR K

Nagrzewnica Robur K jest najnowszym rozwiązaniem technicznym Robura. Standardowo wyposażona w wentylatorowy palnik modulowany nagrzewnica zapewnia pracę w dużym przedziale zapotrzebowania mocy. Zmianie mocy palnika towarzyszy zmiana wydajności wentylatora, dzięki czemu na wyjściu z urządzenia utrzymywana jest stała temperatura. Urządzenie jest przeznaczone przede wszystkim do pracy w kanałach wentylacyjnych, ale również może pracować jak standardowa nagrzewnica powietrza obiegowego. Producent oferuje również nagrzewnicę w wersji z komorą mieszania dla dostarczenia powietrza do wentylacji.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnica ROBUR EVOLUZIONE

Urządzenie posiada dwustopniowy palnik ciśnieniowy ze wstęnym podmieszaniem powietrza oraz dwubiegowy wysokowydajny osiowy wentylator powietrza nawiewanego o niskim poziomie głośności. Evoluzione doskonale się sprawdza w pomieszczeniach, w których, ze względu na sposób użytkowania, wymagane jest zachowanie określonych norm akustycznych, np. kościołach, salonach wystawowych, salach widowiskowych, laboratoriach, aulach, dużych salach konferencyjnych, itp. Zadana temperatura utrzymywana jest poprzez automatyczne sterowanie, które w zależności od strat ciepła samo decyduje o włączeniu I lub II stopnia mocy nagrzewnicy.

>> powrót na górę >>


 AGREGATY WODNE LEO:

Nagrzewnica LEO PLACTIC

Nagrzewnice wodne LEO PLASTIC są przeznaczone do ogrzewania dużych kubatur. Urządzenie jest zasilane wodą grzewczą i osiąga moc 30 lub 50kW. Wymiennik ciepła jest zbudowany z miedzianych rurek, na które nałożone są aluminiowe lamele. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego odpornego termicznie i elementów aluminium. Maksymalna temperatura wody zasilającej to 95°C / 1,6MPa. Na wylocie z aparatu znajdują się ruchome aluminiowe kierownice, każda posiada niezależną, ręczną, płynną regulację, co pozwala na dowolne ukierunkowanie strumienia ogrzanego powietrza.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnica LEO SMART

Wodne nagrzewnice nadmuchowe LEO SMART są przeznaczone do ogrzewania średniej wielkości kubatur. Urządzenie jest zasilane wodą grzewczą i daje moc 17,3kW. Wymiennik ciepła jest zbudowany z miedzianych rurek, na które nałożone są aluminiowe lamele. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego odpornego termicznie i elementów aluminium. Na wylocie z aparatu znajdują się ruchome aluminiowe kierownice, każda posiada niezależną, ręczną, płynną regulację, co pozwala na dowolne ukierunkowanie strumienia ogrzanego powietrza.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnica LEO FB

Nagrzewnice wodne LEO FB są przeznaczone do ogrzewania dużych kubatur. Urządzenie jest zasilane wodą grzewczą i osiąga moc od 10 do 65kW. Główna część obudowy została wykonana z blachy stalowej i pomalowana proszkowo ze struktura zwiększając jej odporność na zarysowania i zabrudzenia. Maksymalna temperatura wody zasilającej to 130°C/1,6 MPa. Wentylator nawiewny renomowanego producent daje wydajność od 900 do 4 400 m3/h przy poborze mocy tylko 280 W. Specjalny kształt łopatek wentylatora zapewnia cichą pracę nagrzewnicy. Na wylocie z aparatu znajdują się ruchome kierownice, które umożliwiają płynną zmianę kąta wylotu powietrza.

 >> powrót na górę >>

Komora mieszania KM

Komora mieszania KM do jest elementem wentylacyjnym współpracującym z nagrzewnicami LEO. Głównym celem stosowania komory jest konieczność wentylowania wnętrza obiektu przez dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz. Urządzenie wyposażone jest w dwa wloty: jeden dla powietrza świeżego, drugi dla powietrza recyrkulacyjnego - z wnętrza obiektu. Komora mieszania umożliwia regulację dostarczanego do wnętrza strumienia powietrza świeżego od 0 – 100% za pomocą zamontowanych na wlotach przepustnic.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnica LEO EX

Nagrzewnice wodne LEO EX są specjalną wersją LEO wyposażoną w wentylator przeciwwybuchowy. Łopatki wentylatora w takim wykonaniu posiadają krawędzie z tworzywa sztucznego. Silnik wentylatora posiada wewnątrz termistor PTC zamiast termostyków TK. Spełnia on wymagania EEx e II, T1, T2, T3 co oznacza, że może on być instalowany w strefie zagrożonej wybuchem Z2, w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem gazów, par cieczy palnych z grupy wybuchowości IIA i IIB o klasach temp. T1, T2, T3.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnica LEO INOX

Nagrzewnice wodne nadmuchowe LEO INOX są przeznaczone do ogrzewania dużych kubatur. Wersja ta jest przystosowana do pracy w warunkach dużej wilgotności- obudowa z blachy nierdzewnej. Urządzenie jest zasilane wodą grzewczą i daje moc 25 lub 45kW.

 >> powrót na górę >>

Nagrzewnica LEO AGRO

Nagrzewnice wodne nadmuchowe LEO AGRO są przeznaczone do ogrzewania specjalnych pomieszczeń. Urządzenie o specjalnej konstrukcji przygotowane jest do pracy w ciężkich warunkach i środowiskach, najczęściej spotykanych w gospodarstwach rolnych i hodowlanych, takich jak budynki inwentarskie (kurniki, chlewnie, obory, stajnie), pomieszczenia o dużym zapyleniu, pomieszczenia z duża wilgotnością powietrza.

>> powrót na górę >>


 NAGRZEWNICE ELEKTRYCZNE:

Nagrzewnica elektryczna LEO EL

Nagrzewnice elektryczne nadmuchowe LEO EL są przeznaczone do ogrzewania dużych kubatur. Urządzenie jest zasilane napięciem 3x400V/50Hz, wentylator zasilany jest napięciem 1x230V/50Hz. Zainstalowane grzałki elektryczne oddają 30/15kW mocy grzewczej i zużywają 22A prądu. Dodatkowo grzalki elektryczne wyposażono w termostat zabezpieczający przed przegrzaniem. Termostat załącza się jeśli temperatura powietrza w okolicy grzałek osiągnie wartość 60C, po wystygnięciu grzałek termostat automatycznie załączy zasilanie.

>> powrót na górę >>

Projekt witryny, wykonanie i administracja - EXE, Katarzyna Włodarczyk
Copyrights 2015 © TEC